Lenteprikkel 2008
22 maart 2008 - schoonmaakactie op het strand
Voor de vijfde maal organiseerden de kustgemeentes onder impuls van het Coördinatiepunt Duurzaam Kustbeheer op 22 maart 2007 de Lenteprikkel. Deze feesteditie had dit jaar af te rekenen met onstuimige maartse buien. Maar daardoor lieten de enthousiaste vrijwilligers zich niet afschrikken. Met 253 verzamelden ze 956,6 kg afval. 4,9 km strand werd nauwgezet gereinigd.
Met de Lenteprikkel wil het Coördinatiepunt Duurzaam Kustbeheer een sterke oproep doen voor een proper en natuurlijk strand. Reinigen is de boodschap maar dat kan ook op een duurzame manier. Namelijk handmatig. Machines echter verwijderen ook alle natuurlijke aanspoelsels zoals wieren en schelpen van het strand.
Lenteprikkel in een notedop:
foto De Panne
De resultaten:
> De resultaten en foto's van de editie 2007
> De resultaten en foto's van de editie 2006
> De resultaten en foto's van de editie 2005
>De resultaten en foto's van de editie 2004
Voor meer informatie of met vragen kan u contact opnemen met Hannelore Maelfait (T 059 34 21 46)
|
foto Dirk Van Hove - persdienst Koksijde |
 foto Knokke-Heist
|
Randactiviteiten : sommige gemeenten organiseerden randactiviteiten. In elke gemeente was er ook een natuurgids aanwezig die met veel enthousiasme vertelde over de soort schelp of het wier en dier dat werd gevonden.
De Lenteprikkel grensoverschrijdend
Langs Franse zijde…
Ook over de grens werd dit jaar voor een tweede maal een Lenteprikkel georganiseerd op dezelfde dag. De organisatie daar is in handen van CPIE Flandre Maritime (www.cpieflandremaritime.fr). Het Syndicat Intercommunal des Dunes de Flandre en het Département du Nord, reinigen al enkele jaren enkel de toeristische zones machinaal. De andere kuststroken worden manueel gereinigd. Dit jaar vond de Lenteprikkel plaats in Lefferinckoucke (F). Jammer genoeg kwam door de storm de zee tot aan de voeten van de duinen en moest de actie worden afgeblazen.
Langs Nederlandse zijde… 
Ondanks het vreemde weer (zon, wind, regen, sneeuw en hagel) kwamen er ongeveer 50 mensen opdagen, waaronder meer dan 25 kinderen (10 van scouting, de rest gezinnen). De sfeer was prima en iedereen werkte had mee. Zelfs de wethouder van gemeente Sluis werkte naarstig mee.
De 2 Zeeuwse trekpaarden stalen de show en hoe langer hoe meer kinderen namen plaats tussen de vuilniszakken om een beetje warm te worden. De paarden lieten zich nergens door verstoren en sjouwden alle volle zakken, kinderen en volwassen naar de milieustraat bij de strandtent.