Aandacht voor toegankelijke folders
Wie als overheid of organisatie informatie aan de totale bevolking wil overmaken, moet er rekening mee houden dat 46 % van het aangesproken publiek in mindere of meerdere mate moeite heeft met het lezen en begrijpen van de geschreven boodschap. Wie zich tot specifieke doelgroepen richt zoals mensen zonder diploma, werklozen, allochtonen en ouderen wordt daar nog meer mee geconfronteerd.
Een groot deel van deze doelgroep zul je beter bereiken wanneer je bij het opmaken en schrijven van folders, nieuwsbrieven, formulieren en andere teksten oog hebt voor bepaalde aspecten zoals de indeling van de tekst, de lay-out, de woordkeuze, de grammatica, de lengte van de zinnen ... .
In samenwerking met het Provinciaal Steunpunt Toegankelijkheid, Westkans, de West-Vlaamse Centra voor Basiseducatie en de School voor Bestuursrecht wil de provincie West-Vlaanderen de lokale besturen ondersteunen in het maken van toegankelijke folders. Er zijn twee mogelijkheden.
Er is vanaf september de vormingsreeks 'KLARE TAAL', waarbij we aandacht hebben voor de vuistregels van klare taal en je de kennis bijbrengen om toegankelijke folders te maken (2 halve dagen, 3 locaties, gratis).
En er is vanaf nu tot 31 oktober 2010 de mogelijkheid om een bestaande folder of de tekst voor een toekomstige folder te laten 'HERTALEN' door het Centrum voor Basiseducatie.
Interesse? Meer info en alle praktische afspraken vind je terug op onze website. |
 |
Basisopleidingen nieuwe stijl
Dit voorjaar namen 98 cursisten deel aan de herwerkte basisopleidingen voor startende ambtenaren.
- Basisopleiding beleidsmedewerker (48 uur)
- Basisopleiding administratief medewerker (24 uur)
- Basisopleiding technisch uitvoerend personeel (18 uur)
Een paar reacties:
De cursus is zeker een must en perfect op maat van de administratief medewerker. Stijn Jodts, Stad Oostende, cursist basisopleiding administratief medewerker.
Vele zaken die op een theoretische manier aan bod kwamen, doe ik in de dagelijkse praktijk bijna automatisch. Toch heb ik het gevoel dat ik nu nog meer achtergrond heb om in mijn werk soms stil te staan bij deze dagelijkse rituelen. Thomas Segers, Stad Izegem, cursist basisopleiding administratief medewerker.
Ik vond die driedaagse zr positief. Ik kreeg zicht op de structuur en de werking van een gemeente en de overheid in het algemeen. Alain Roosebrouck, gemeente Beernem, cursist basisopleiding technisch uitvoerend personeel.
Meer info over de basisopleidingen in het najaar 2010 vind je op onze website. |
|