De nieuwe overeenkomst is het resultaat van enerzijds een interne herstructurering tussen de provinciale dienst Economie en de POM, en anderzijds van een bewuste keuze om bepaalde proefprojecten van de voorbije jaren structureel verder uit te bouwen.
De vernieuwde dienst Economie zal zich in hoofdzaak toeleggen op de algemene relaties en taakstellingen voor de bevoegdheden Economie, Landbouw en Visserij en Toerisme en Recreatie. Opmaak en opvolging van overeenkomsten zijn hierbij de belangrijkste taken.
De nieuwe POM zal zich inhoudelijk concentreren op thema’s ter ondersteuning van het beleid, zoals sociaaleconomische dataverzameling, en is voortaan het centrale aanspreekpunt voor de West-Vlaamse ondernemingen betreffende provinciale initiatieven die hen ten goede komen, zoals de exploitatie van bedrijvencentra, doorgangsgebouwen en ondernemerscentra voor startende ondernemingen, het ondersteunen van de ontwikkeling van kenniscentra die de KMO’s kunnen versterken, het bundelen van goederenstromen via gezamenlijk transport, het versterken van maatschappelijk verantwoord ondernemen door gerichte initiatieven op het vlak van energie, duurzaam bouwen, waterverbruik enz.
Voor de structurele uitbouw van de POM West-Vlaanderen voorziet de Provincie in 2011 een bedrag van bijna 3.500.000 euro, voor 2012 gaat het over 4.200.000 euro.
Meer info:
kabinet gedeputeerde voor Economie – Bieke Boucique
bieke.boucique@west-vlaanderen.be of 050 40 34 24