11 gemeentebesturen krijgen projectmiddelen via de oproep ‘gevelrenovatie en renovatie leegstaande handelspanden’
Gemeentebesturen konden een reglement uitwerken voor subsidiëring van de gevelrenovatie van handelspanden en/of voor algemenere infrastructuur- en investeringskosten voor leegstaande handelspanden. De oproep werd gelanceerd in maart 2011. Voor West-Vlaanderen werden maar liefst 11 projecten goedgekeurd. Dat betekent een Europese injectie van zo’n 600.000 euro.
Binnenkort zullen de handelscentra van Harelbeke, Kortrijk, Blankenberge, Ingelmunster, Waregem, Tielt, Veurne, Izegem, Brugge, Menen en Wervik een opknapbeurt krijgen.
Over gans Vlaanderen werden 42 projecten ingediend en goedgekeurd voor EFRO-steun, goed voor een bedrag van 2,5 miljoen euro.
Ook het stadvernieuwingsproject ‘Roeselare Centraal’ ontvangt steun
Er werd eveneens beslist om steun te verlenen aan het stadsvernieuwingsproject ‘Roeselare Centraal’. Het project in het hart van de stad richt zich op de vernieuwing van de stationsomgeving. Het wil een oplossing bieden voor de mobiliteitsproblematiek en hoopt de attractiviteit van de stad te vergroten door een duurzame publieke ruimte te creëren. Verder tracht Roeselare op die manier de leefbaarheid van de stationsbuurt te verhogen en door middel van een ruimtelijke ingreep het stadscentrum en de wijk Krottegem sterker te verbinden en een nieuw elan te geven. De stad ontvangt hiervoor 662.000 euro uit het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling (EFRO).
Via Doelstelling 2 Vlaanderen kunnen projecten ondersteund worden die inzetten op stedelijke ontwikkeling in de centrumsteden en op het stimuleren van de kenniseconomie en innovatie, het bevorderen van het ondernemerschap en het verbeteren van de ruimtelijke economie.
[ www.west-vlaanderen.be/doelstelling2 ]
Meer info:
dienst Externe Relaties – Ellen Cardoen
ellen.cardoen@west-vlaanderen.be of 050 40 31 72