MIJN PROVINCIE
Je bent hier : Skip Navigation LinksStartpagina
Toon thema navigatie Verberg thema navigatie
Startpagina > Nieuws > 20110510_slotmomentenergiejacht_0294

Verfijn op thema

  • leefomgeving Wis Filter

Nieuws

West-Vlaamse energiejagers besparen ruim 11 % procent energie in 4 maanden  

10/05/2011 
 
Op dinsdag 10 mei 2011 worden in De Spil in Roeselare de resultaten van de ‘West-Vlaamse Energiejagers 2010-2011’ bekendgemaakt. Thuis energie besparen aan de hand van kleine gedragsaanpassingen, zonder comfortverlies en haast zonder investeringen, de campagne toont dat het kan.

Onder impuls van de Bond Beter Leefmilieu (BBL), Dialoog, de Provincie West-Vlaanderen, Eandis en Infrax daagden 30 West-Vlaamse gemeenten, OCMW’s of verenigingen hun inwoners uit om gedurende vier maanden (periode december 2010 tot en met maart 2011) in groep energie te besparen.

800 gezinnen namen deel, verdeeld over 81 energiegroepen. Samen bespaarden ze 11,12 % energie of ruim 331 ton CO² in 4 maanden tijd.

De gezinnen noteerden wekelijks de meterstanden en letten op hun energiegedrag. Elke groep kreeg persoonlijke begeleiding van een energiemeester, een vrijwilliger die tips gaf om energie te sparen en de gezinnen motiveerde om tot het einde de meterstanden van gas en elektriciteit te noteren. De gezinnen bespaarden energie door energiezuinig te koken en te wassen, hun verwarmingsketel beter af te stellen, spaarlampen te installeren, sluipverbruik van elektrische toestellen in de gaten te houden enz. De besparingen gebeurden zonder comfortverlies.

De zuinigste groepen wonen of werken in Torhout (groep ‘Minspanning’ met een besparing van 29,55 %), Kortrijk (groep ‘Kortrijk ZO’ met een besparing van 28,78 %), Brugge (groep ‘De Lievebespaarbeestjes’ met een besparing van 18,31 %), Lendelede (groep ‘Woonwinkel’ met een besparing van 17,25 %) en Damme (groep ‘Personeel stad Damme’ met een besparing van 17,10 %).

Het project loopt reeds voor het zevende jaar en evolueerde van 79 deelnemers in 2004-2005 naar meer dan 800 gezinnen in 2010-2011.

Veel van de goede bespaarders komen uit de kansengroepen. Voor hen is energie besparen niet altijd evident tijdens hun dagelijkse zorgen. Maar voor deze groep is het des te belangrijker om te besparen op hun energiefactuur. Een extra pluim voor hen en hun begeleiders.

Meer info:
dienst Milieu, Natuur en Waterbeleid
doenja.lefebure@west-vlaanderen.be of 050 40 31 73

 

Gepubliceerd onder het thema leefomgeving

Informatiecentrum Tolhuis

Jan Van Eyckplein 2 - 8000 Brugge

T 0800 20 021 | F 050 40 74 75

E provincie@west-vlaanderen.be

> andere provinciale locaties

© 2009 Provincie West-Vlaanderen  |  by LoQutus  |  Legal Disclaimer